Побудовано у Львовi

«Ідея Нації» захищає історичну будівлю львівського військового комісаріату від знесення

10.01.2018 12:59
«Ідея Нації» захищає історичну будівлю львівського військового комісаріату від знесення

Фото: photo-lviv.in.ua

Цими днями Голова Проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів подав запит до Управління охорони історичного середовища та комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР щодо будівлі колишнього Личаківського районного військового комісаріату.

Про це Голова Проводу підтвердив у коментарі журналісту Інтернет-видання pobudovano.lviv.ua.

За словами Остапа Стахіва, будівля розміщена у Львові на вулиці Личаківській, 37 та має архітектурне значення для міста.

«До нашої громадської організації надійшла інформація про те, що будинок колишнього військового комісаріату є під загрозою знесення. І, на місці цього двоповерхового будинку середини XIX століття, от-от може постати чергова багатоповерхівка», – розповідає Голова Проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів.

Також він зауважив, що донедавна у Львові звучали скарги військового комісара Львівської області, з приводу відсутності приміщень для розміщення районних комісаріатів у Львові.

«Чому б цю будівлю на Личаківській, 37 не передати за призначенням – комісаріату. Адже відомо, що будинок має виняткову історичну та архітектурну цінність, і розміщений в зоні ЮНЕСКО історичного ареалу Львова», – додав Остап Стахів.

З текстом звернень ГО «Ідея Нації» можна ознайомитися нижче.

Нагадаємо, 24 листопада 2017 року, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію ПП «Будівельне агентство «Версаль» будівлі під літерою «А-2» під будівництво багатоквартирного житлового будиноку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Личаківській, 37.

Довідково:

Будівля на Личаківській, 37 була побудована у 1851 році за австрійських часів. Спершу тут знаходився Галицький притулок для сліпих дітей. Заклад став одним із перших в Україні притулків для незрячих дітей. Заснував її польський дворянин Вінцент Заремба-Скшинський, на честь свого передчасно померлого єдиного сина Володимира. Проте він не дочекався відкриття школи, оскільки помер у 1850 році.

Згодом, впродовж тривалого часу, функціонувала VI міська гімназія ім. Станіслава Сташица. Опісля в цьому будинку був розміщений Личаківський районний військовий комісаріат, де обслуговувались мешканці Личаківського та Шевченківського районів.

Відповідно до Ухвали ЛМР від 05.03.2009 р. №2454 приміщення на Личаківській, 37 (площею понад 1500 кв ), продано у 2010 році за 3,726 млн грн. суборендарю ТзОВ «Клуб достойних львів’ян». Прокуратура опротестувала приватизацію суборендарем нежитлових приміщень колишнього військкомату. Але згідно з ухвалою сесії ЛМР від 30 вересня 2010 року протест прокурора відхилено.

про нас, контакти, новини, публікації,