Побудовано у Львовi

Прозора ДАБІ: дозвільні процедури та інспекційні заходи будуть у публічному доступі

11.10.2018 10:45
Прозора ДАБІ: дозвільні процедури та інспекційні заходи будуть у публічному доступі

ДАБІ переводить дозвільні процедури та інспекційні заходи в публічну площину, - про це повідомили у Прес-службі ДАБІ.

Держархбудінспекція переводить у публічну площину основні напрямки своєї діяльності. З цією метою розширюється функціонал онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, що вже працює на офіційному сайті органу держархбудконтролю. На цьому наголосив 9 жовтня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час виробничої наради з керівниками територіальних органів відомства.

За його словами, лише відкритістю та публічністю можливо ефективно впорядкувати процеси у містобудівній діяльності та забезпечити захист інтересів як громадськості, так і забудовників. Тому прийнято рішення винести процедури в будівництві в онлайн-площину.

Сьогодні ПРОЗОРА ДАБІ – це відкрита система розгляду дозвільних документів щодо об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності) – СС3. Забудовники в онлайн режимі можуть відслідкувати кожен етап розгляду поданої до Держархбудінспекції документації – на отримання дозволу, внесення змін чи видачу сертифіката.

Однак до кінця місця до онлайн-платформи буде підключено всі територіальні органи ДАБІ та у системі відображатиметься інформація по об’єктах із середнім класом наслідків (СС2).

Крім того, онлайн-платформа вже доповнена Відкритою системою проведення інспекційних заходів у будівництві, до якої послідовно підключають територіальні органи Держархбудінспекції.

У системі міститиметься інформація про всі позапланові перевірки щодо об’єктів незначного, середнього та значного класу наслідків, замовниками яких є юридичні особи.

За адресою будівництва чи назвою замовника кожен зможе отримати вичерпні відомості щодо підстав проведення перевірок, дати видачі направлення на перевірку та результатів позапланового контрольно-інспекційного заходу.

Таким чином, громадяни отримають реальну картину того, що відбувається у сфері містобудування їх регіону. Знатимуть, що та як будується на їх території. А суб’єкти містобудування зможуть перевірити законність проведення контрольно-інспекційних заходів щодо них.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев також наголосив, що сервіс допоможе виявити можливі зловживання і з боку запитувачів, які звертаються до ДАБІ щодо проведення перевірок. Адже інформація про заявників також відображатиметься в системі.

про нас, контакти, новини, публікації,